Language :

الفاظی برای بیان نمودن مفکوره های خود ندارید؟ رسم کنید!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

الفاظی برای بیان نمودن مفکوره های خود ندارید؟ رسم کنید!

استادان نهاد تدریس برای افغانستان توانایی ها واتعداد های شاگردان خود را نظارت می کنند. تدریس در صنف تنها وظیفه آنها نیست؛ به محض دیدن توانایی شاگرد، با وی کار کرده، سعی می کنند استعدادش را تقویت بخشند.

یکی از استادان معتقد است که مکتب فقط مکانی برای خواندن کتاب و انجام کار خانگی ها نیست؛ بلکه مکانی است برای ایجاد توانایی های فرد خواه شاگرد باشد، معلم، سرمعلم و یا یک پاک کننده.

خانم کریمه پاسدار ، استادی از طرف نهاد تدریس برای افغانستان، علاوه بر تدریس استاندارد روزانه، به شاگردان خود نشان می دهد که چگونه می توانند نقاشی کنند و به آنها کمک برای بلند بردن مهارت های نقاشی شان به هدف درک تخیل شان می کند. او به شاگردان خود روشی یاد میدهد که مفکوره شان را بدون کلمات بیان کنند. به آنها نشان می دهد که چگونه با وارد کردن کلمات در نقاشی هایشان ترسیم کنند.

هنر مهارتی است که به انسان امکانی را فراهم میسازد تا افکار و تخیل خود را از طریق نقاشی ها و تابلوهای خود بیان کند. در پروسه تدریس و یادگیری، توجه به مهارتها و افکار شاگردان حائز اهمیت میباشد؛ بنابراین، در وقت تفریح مکتب، خانم  کریمه پاسدارهنررسامی را به پنج شاگرد منتخب خود می آموزاند.

وی افزود که تمرکز او بر توسعه بالقوه شاگردان است. او می گوید، “برای توسعه توانایی شاگردان ، من به آنها کارخانگی مربوط به شرایط زندگی روزمره شانرا می دهم تا تفکر کنند”. وی خاطرنشان کرد: انواع نقاشی ها مانند تابلوی یک خانه زیبا ، یک خورشید ، یک تصویر خانوادگی را دریافت می کند، اما یک روز یک نقاشی غیر معمول یک زن در حالی زراعت را دریافت نمود. گفت: “من از شاگرد پرسیدم كه چرا تصمیم گرفت زن كشاورزی را ترسیم كند”.  شاگرد پاسخ داد، “خوش دارم ببینم و در باره زنی کشاورزی با وظایف متعددی فکر کنم که روی زمین کار می کند و وظایف خود را در خانه هم انجام می دهد. سعی می کنم نشان دهم که زنان ضعیف نیستند؛ علاوه بر کشاورزی، می توانند مسئولیت بزرگ مادر بودن را نیز بر عهده بگیرند. ”

خانم  کریمه پاسدار گفت ، ” از تخیل شاگردم خوشم آمد، او را ترغیب كردم تا با نقاشی های خود ادامه دهد و احساسات خود را از طریق هنر بیان كند. هنر یکی از راه های ابراز احساس بدون کلمات است.

شما متن انگلیسی این قصه را در اینجا بخوانید:

شما متن پشتو این قصه را در اینجا بخوانید:

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Top