Language :

ناشناخته و متغیر

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ناشناخته و متغیر

آموزش در فطرت انسان است که با آن یکجا به دنیا می آید. در جریان پروگرام فیلوشیپ، از تجربیات شاگردانم چیزهای زیادی آموختم و معتقدم، هر کس نزد خود چیزی را برای اشتراک دارد که می توان از آن درسی آموخت.

یک روز در صنف مشغول تدریس در مورد “ناشناخته  و متغیر” بودم. “ناشناخته” چیزی است که مشخص نشده و “متغیر” چیزی است که می تواند تغییر کند. در حین تدریس، از شاگردانم خواستم تا نمونه های عملی بیانگر این دو کلمه را یابند. روز بعد، شاگردان مثالهای جالب بسیاری را آوردند که حتی به فکرم هم نمی گشت. یک مثالی که از یکی از شاگردانم برایم رسید این بود که “سیستم تعلیم بخاطریکه تغیر پزیر است متغیرنامیده شده است؛ جوانان افغان اکنون می توانند با مطالعه برای شکل دادن آینده ، تغییراتی را در سیستم ایجاد کنند. ”

یکی از شاگردان گفت ، او معنای این دو کلمه را با خانواده اش در میان گذاشته و توضیح داد که ناشناخته را باید پیدا کرد. اعضای خانواده در مورد مسئله ناشناخته ای در حال جنگیدن با یکدیگر بودند. این دانشجو خاطرنشان کرد: باید علت دعوا و راه حل را جستجو کرد. خانواده جستجو كردند و راه حلي را دريافت كردند كه منجر به توقف در دعواي آنها شد. خانواده شاگرد از یکدیگر عذرخواهی کردند و یکبار دیگر با هماهنگی زندگی کردند. مادر شاگرد به مکتب آمد و از معلمی که تدریس کلاسش منجربه یکجا شدن موفقیت آمیز خانواده شد، تشکر کرد.

معلم گفت: “من از تأثیر شاگردم که باعث کمک به خانواده وی برای متحد شدن شد ، شگفت زده شدم.” وی گفت: ” معتقدم که تلاش های من بالای شاگردانم تأثیر گذاشت و می خواهم از نهاد تدریس برای افغانستان (TAO)  تشکر کنم که این فرصت را برای من فراهم کردند تا عضو همکار شوم. تریننگ هایی که در نهاد تدریس برای افغانستان  TAO دریافت کردم این امکان را برایم فراهم کرد تا به شاگردانم کمک کنم که راه حل مناسبی  برای مشکلشان داشته باشند.

میزان سواد در افغانستان در مقایسه با سایر کشورها بسیار پایین است. بنابراین ، بسیاری از دعوا و نزاع ها در بین خانواده ها ناشی از بی سوادی است. نهاد تدریس برای افغانستان معتقد است که روزی تمام ملت افغان با پشتیبانی برای تعلیم بهتر، به آموزش با کیفیت دسترسی خواهند یافت.

شما متن انگلیسی این قصه را در اینجا بخوانید:

شما متن پشتو این قصه را در اینجا بخوانید:

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Top